Neler yapıyorum? Nasıl gidiyor?

22222222

 

Üniversite açılalı yaklaşık iki ay oldu yazmayalıysa uzun bir süre. Evet neler yaptığımı çok merak ediyosunuz biliyorum hemen anlatıcam 😀 Bayadır yazamadım çünkü çok yoğundum falan filan diyebilirim ama bunlar bahane. Bana göre yazmak için bol enerji ve motivasyon gerekir işte son iki aydır bunlar bende tükendi o kadar mutsuzum ki.

2222222222222

Üniversiteden, ortamdan, bölümden hiçbir beklentiye girmeyeceğime dair kendime söz vermiştim ama bu kadarını da beklemiyordum. Sadece İstanbuldayım evet hocalarda sürekli bunu söylüyor İstanbuldasınız her şey elinizin altında yapın, edin. Ben tavsiye almaktan, planladığım şeyleri uygulayamamaktan o kadar çok yoruldum ki bütün olumsuzlukları yazsam böyle gider… Bugün bahsediceğim konu bundan öncesinde ” yapmak istediklerim” diye bi yazım vardı hatırlarsanız onda ne kadar ilerlediğimi, neler yaptığımı analiz edicem bakalım ne kadarını gerçekleştirebilmişiz 😀

 

1) Dans etmek

33333

Bu güzel başlayıp başarısızlıkla sonuçlanan bi deneyimdi benim için. Bizim üniversitede yoktu ama başka bi üniversitenin organize ettiği hip-hop kursuna gidecektim. Üniversitedeki arkadaşlarıma sen de benimle gelir misin diye sordum. Ve tabiki gelmediler yine tek başıma gittim. Neyse şarkı güzel ortam kalabalık başta çok beğendim ama saatleri bana uymadığı için bide bu üniversitede mutsuz olduğumdan yeterince keyif alamayacağımı düşünüp bıraktım. Tabi sadece şimdilik ilerisini bilemiyorum.

 

2) Gönüllülük kulüplerine katılmak

44444

Evet yapmayı çok istediğim gönüllük projesine ilk adımımı attım. Zar zorda olsa bi arkadaşımı benimle gelmeye ikna ettim. Projenin amacı uzun süre hastanede kalmak zorunda olan çocuklarla vakit geçirmek, onları kısa süreliğinede olsa hastalıklarını unutturup gülümsetebilmek. İlk deneyimim olduğundan biraz acemiydim nasıl konuşucağımı bilemedim ama sonraki gidişimde daha iyi olacağını düşünüyorum.

 

3) İngilizceyi geliştirmek

55555

En önemlisinde sıra evet bir buçuk aydır ingilizce kursuna gidiyorum ve bugün kur atlama sınavı yapıldı ve ben geçtim 😀 İngilizce iyi gidiyor ama yeteri kadar zaman ayıramıyorum derslerimden dolayı. Yurtdışı hayallerim yalan olucak yoksa.

 

4) Saç boyatmak

Henüz boyatmadım ama bu hafta saçımı kestirmeye gittiğimde boyatmayı düşünüyorum griye boyatmaktan vazgeçtim ama 😀 Tamamını boyatmaya cesaretim yok. Aralara uyumuna bayıldığım iki renk olan mor mavi karışımı bişeyler yaptırmak istiyorum umarım kötü olmaz 😀


 

111111

Yaptıklarım bu şekilde diğerlerini hiç söylemiyorum bile çünkü yapmadım ve yaptığım şeylerden de keyif almıyorum bu aralar. Olumlu düşünmeye çalışıyorum ama gerçekten hiç mutlu değilim başkaları kabul edebilir bu hayatı ama ben öyle biri değilim. İstenmediğinim  yerde durmam hesabı ben de istemediğim üniversitede durmam. Olanakları sonuna kadar zorlayacağım istediklerim olana kadar da vazgeçmek yok.

Instagram hesabımıda ben kim miyim adlı bioma koydum takip ederseniz sevinirim. Hepinize iyi günler…

 

 

 

 

cekelinikalbimden tarafından yayımlandı

Acılarla besleniyorum

%d blogcu bunu beğendi: