Neden birisine ihtiyaç duyarız?

Neden tek başımıza kalmaktan korkarız? Neden sevmek, sevilmek, saygı duyulmak, güvenli bir ortamda olmak isteriz? Çünkü bunlar yemek yemek, su içmek, uyumak gibi. İstek değil İHTİYAÇ!!! Biraz daha açmam gerekirse Maslow’un temel insan gereksinimlerinden.

 

 

maslow_zegran

 

Yani bunlara gerçekten ihtiyacımız var. Sağlıklı olmak sadece fiziksel olarak iyi olmak değil fiziksel, sosyal, ruhsal yönden tam bir iyilik halidir.

 

66666

Yalnız olmaksa sadece sevgilinizin olup olmaması değildir ki. İnsan her şeyi sevebilir, evde en sevdiği yemek yapıldığında, uzun zamandır beklediği güzel bi haber aldığında, radyoda en sevdiği şarkı çıkınca, hiç beklemediği anda şans onun yüzüne gülünce, sınıftaki en yüksek notu aldığında, sokaktaki üşümüş bir kediye yardım ettiğinde…aklınıza gelebilecek her şey bizi mutlu edebilir… Sevgiliniz yoktur ama mükemmel kankalarınız, aileniz vardır.

 

7777777

 

Yeterki içinizdeki düşünceleriniz su gibi berrak ve özgün olsun. Kendi potansiyelinizi keşfettiğiniz, bişeyleri doğru olarak yaptığınız ve başarılı olmaya başladığınızda daha güçlü hissedicek, huzurlu olacaksınız. Tabi başarılı olduğunuzda sizi çekemeyenler, ayağınızı kaydırmaya çalışan, arkanızdan konuşan zavallılar olacak. Arkanızdan konuşanlardan hiç korkmayın onlardan zarar gelmez gülün geçin ama diğerleri biraz tehlikeli. Arkadaşım sandığınız insanlar gerçekten arkadaşın mı? Bunu anlamak için benim uyguladığım bazı testler var ve bunları geçemezlerse ok, kib, by diyerek çıkıyorum hayatlarından. Beni darlamasınlar daha fazla diye 😀

 

22222222222222222222.jpg

Bide hiç bişey yolunda gitmez, aksilikler üst üste gelir, kimsenin sizi anlamadığını, sevmediğini düşünürken deli gibi ağlamak istersin ama kalabalık bi yerdesindir güçsüz görünmek istemezsin ya. Belki senin ağlayıp pes etmeni bekliycek sana hiçbir faydası olmayacak teselliler verecek insanlar olacak. Sırf onlara inat gül, dünyanın en başarılı doktoru, annesi,aşçısı, iş adamıymış gibi. Çünkü böyle olduğunda hep daha iyisini yapmak için uğraşacaksın. O yüzden her ne koşulda olursan ol daima kendine güven veee güçlü ol!!!!

 

888888

 

 

 

 

 

 

 

Biraz daldan dala atladığım bir yazı oldu ama içimdekileri söylemesem çatlardım 😀 Umarım sizede faydasi olur bol enerjili, mutlu haftalar… 🙂

cekelinikalbimden tarafından yayımlandı

Acılarla besleniyorum

Birisi “Neden birisine ihtiyaç duyarız?” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: